SportNogomet(VIDEO) Sead Kolašinac i Atalanta osvojili Europsku ligu

(VIDEO) Sead Kolašinac i Atalanta osvojili Europsku ligu

Sead Kolašinac je osvojio večeras svoj prvi evropski trofej. Njegova Atalanta također, prvi u klupskoj historiji.

Italijanski tim u finalu Evropske lige, odigranom u Dublinu, nanio je poraz Bayeru iz Leverkusena. Prvi za njemačkog prvaka ove sezone. I to na kakav način.

Ekipa iz Bergama povela je već u 12. minuti. Zappacosta je probio desnu stranu, ubacio u sredinu, Palacios je zakasnio, a Lookman krasno zakucava.

Ademola Lookman je ponovo u glavnoj ulozi u 26. minuti, kada je udvostručio prednost Atalante. Loše ispucavanje golmana Bayera Kovara, lopta je stigla do Lookmana, a Nigerijac sjajnim udarcem sa 16 metara pogađa sam suprotni kut.

Naš Sead Kolašinac odigrao je prefektno prvih 45 minuta u fazi odbrane, ali je zamijenjen. Osjetio je bolove, trener Gasperini je ubacio Scalvinija umjesto reprezentativca BiH.

U drugom poluvremenu Bayer je bio znatno agresivniji i opasniji, ali Atalanta je prijetila iz kontranapada. I tako došla do trećeg gola.

Pogodak za 3:0 se desio u 76. minuti. Gianluca Scamacca je krasno povukao kontru, dodao je na stranu za raspoloženog Lookmana, koji vara protivnika driblingom i snažnim udarcem s 13-14 metara para mrežu Bayera. Hat-trick afričkog napadača, noć koju će pamtiti do kraja života.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao. Uz posljednji zvižduk sudije Istvana Kovacsa uslijedilo je slavlje fudbalera tima iz Bergama… Potpuno zasluženo.