SportNogometNeporaženi Leverkusen ili Atalanta?

Neporaženi Leverkusen ili Atalanta?

Neporaženi nakon 51 utakmice nogometaši Bayer Leverkusena će u Dublinu igrati finale Europske lige protiv Atalante koja na drugi trofej u svojoj povijesti čeka 61. godinu.

Novi prvak Njemačke prošlog je vikenda završio sjajnu sezonu u domaćem prvenstvu postavši prvi klub koji je Bundesligu završio bez poraza.

Momčad Xabija Alonsa pokušat će osvojiti drugi trofej sezone u Dublinu, prije nego što će u subotu u finalu njemačkog kupa igrati protiv drugoligaša Kaiserslauterna.

“Sretni smo što smo u finalu. Igrat ćemo dva finala u tjedan dana… Pokazali smo odličan karakter u polufinalu protiv Rome. Pogledao sam svoje igrače i vidio da žele više. Još imamo šanse osvojiti tri trofeja i moji dečki zaslužuju sva tri naslova”, rekao je Alonso.

S druge strane, momčad Gian Piera Gasperinija završit će sezonu u Serie A na najmanje petom mjestu te će treći put u povijesti zaigrati u Ligi prvaka.

“Liga prvaka je naš cilj od početka sezone, to je veliko postignuće, tako da u Dublin dolazimo s velikim samopouzdanjem”, rekao je Gasperini koji je na klupi Atalante od 2016. godine.

Nakon prošlotjednog poraza od Juventusa u finalu talijanskog kupa, klub iz Bergama će imati novu priliku osvojiti svoj drugi trofej u povijesti na koji je čekao 61 godinu, nakon osvajanja nacionalnog kupa 1963. godine.

Finale Europske lige na programu je večeras od 21 sat.