SportNogomet(VIDEO) Remi Chelseaja i Liverpoola u Premiershipu

(VIDEO) Remi Chelseaja i Liverpoola u Premiershipu

Fudbaleri Chelseaja i Liverpoola odigrali su u Londonu neriješeno 2:2, u 21. kolu engleskog Premiershipa. Poveo je Liverpool 2:0 golovima Sadija Manea u devetom i Mohameda Salaha u 26. minutu.

Mane je nakon velike greške Trevoha Čalobe izbio sam ispred golmana i udarcem lijevom nogom savladao nemoćnog Mendija. Sredinom poluvremena Salah je spretno iskoristio odlično proigravanje Alexandra Arnolda i iskosa sa desne strane poslao loptu u mrežu.

Chelsea je uspio do kraja poluvremena da stigne do izjednačenja. U razmaku od samo četiri minuta strijelci za Chelsea bili su Mateo Kovačić u 42. i Kristian Pulišić u prvom minutu nadoknade poluvremena.

Prvo je Kovačić sjajnim udarcem iz voleja sa 20 metara pogodio desni ugao gola i smanjio prednost Liverpoola, da bi do izjednačenja Chelsea stigao golom Pulišića nakon asistencije Ngola Kantea.

Chelsea je drugi na tabeli sa 43 boda, dok je Liverpool treći sa bodom zaostatka i utakmicom manje od Chelseaja. Na prvom mjestu trenutno je Manchester City sa 53 poena.

Chelsea će u narednom kolu gostovati Manchester Cityju, dok će Liverpool dočekati Brentford.