SportKošarkaIgokea pobijedila Slobodu u Tuzli

Igokea pobijedila Slobodu u Tuzli

U 8. kolu Lige 6 Bosne i Hercegovine za košarkaše Igokea iz Aleksandrovca pobijedila je Slobodu u tuzlanskom Mejdanu rezultatom 79:69.

Domaći su poveli 6:0, a onda je Dragan Milosavljević vezano isto toliko poena za 6:6. Uslijedila je serija slobodnih bacanja za Igokeu 8:0, tri lične za Ismeta Sejfića, ali Sloboda odbija napad i trojkom Kareema Brewtona odlazi na 20:11 zbog čega gosti traže time-out.

Marko Jošilo i Goran Filipović vezali su trojke, odgovorio je Brewton, a prvi period okončan je rezultatom 23:19.

Serijom 6:0 Igokea preokreće rezultat na 23:25 i stekla prvo vodstvo. Slijedi time-out Slobode

Trojkama Mihaila Boškovića i Marka Jeremića Igokea ide na 25:31. Jeremić pogađa trojku za 27:34, a potom Milosavljević sa slobodnih bacanja na 27:35.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 31:43. Kod Slobode Brewton je postigao 12, a Asim Gutić 10 poena. Kod Igokea Milosavljević je postigao 12, a Filipović 10 poena.

Vanjskim šutem Igokea je povećavala prednost do maksimalnih 17. Treći period završen je rezultatom 53:61.

Plus osam gosti održavaju do 35. minuta. Na 63:71 gosti traže time-out. Sloboda je trojkom Emira Čerkezovića stigla na 67:73, ali je Jeremić uzvratio za 67:76.

Do kraja je Igokea očuvala prednost i upisala trijumf od deset poena prednosti.

Milosavljević sa 17 i Jošilo sa 14 poena bili su najefikasniji u taboru pobjednika. Kod Slobode Gutić je postigao 20, a Brewton 16 poena.

U ovom kolu su igrali Široki – Bosna 76:67 i Borac – Mladost 80:73.