SportNogomet(VIDEO) Leverkusen ne zna izgubiti

(VIDEO) Leverkusen ne zna izgubiti

Nakon što je gubio 0:2 Leverkusen je na Bay Areni uspio da se vrati i remizira sa Romom, ostane neporažen u sezoni i tako se plasira u finale Evropske lige.

Žestoka utakmica odigrana je večeras na Bay Areni u Leverkusenu. Izabranici Xabi Alonsa branili su prednost od dva gola koju su stekli u Rimu. Ipak Danielle De Rossija nije došao u Njemačku sa bijelom zastavom.

Čvrsta defanziva Bayera je pogriješila pred sami kraj prvog poluvremena, te je stoper Jonhatan Tah skrivio jedanesterac. Nogometaši Rome do prednosti su došli golom Paredesa sa bijele tačke u 43. minuti meča. Drugi gol u 66. minuti Roma je ponovo postigla iz penala, a strijelac je bio Paredes.

Samo 15 minuta kasnije defanzivac Rome Gianluca Mancini je napravio je pogrešku i poslao loptu u svoju mrežu za 1:2. Kada je izgledalo da će Leverkusen pretrpjeti prvi poraz ove sezone, pojavio se Josip Stanišić i pogodio za konačnih 2:2.

U finalu Evropske lige Bayer Leverkusen igrat će protiv Atalante.

Izabranici Gian Piera Gasperinija su odigrali impresivnu utakmicu protiv rivala iz Francuske. Nisu dozvolili da fudbaleri Marseilleaja upute ni jedan šut ka čuvaru njihove mreže.

Fudbaleri iz Bergama su od prve minute stvarali prilike, a do prednosti su došli u 30. minuti. Ademola Lookman je sjajnim slalomom prošao kroz odbranu Marseilleja i sa ivice šesnaesterca pucao. Lopta je pogodila jednog od igrača i završila iza leđa Lopeza.

U sedmom minutu drugog poluvremena glavni akter ponovo je bio Lookman, ali ovoga puta u ulozi asistenta. Maestralnim dodavanjem uposlio je Matteo Ruggerija, koji je loptu poslao u gol za 2:0. Konačan rezultat 3:0 postavio je El Bilal Toure golom u petoj minuti nadoknade.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac nije bio u planovima Gian Piero Gasperinija s obzirom da je povrijeđen.