SportNogomet(VIDEO) Pobjeda Manchester Cityja nad Crvenom zvezdom na startu Lige prvaka

(VIDEO) Pobjeda Manchester Cityja nad Crvenom zvezdom na startu Lige prvaka

Branitelj titule UEFA-ine Lige prvaka Manchester City savladao je ekipu beogradske Crvene zvezde rezultatom 3:1 u meču prvog kola Grupe G elitnog klupskog takmičenja na Starom kontinentu.

Osman Bukari je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena postigao gol za vodstvo Crvene zvezde. “Građani“ su potom znatno bolje zaigrali u drugom poluvremenu i s dva gola Juliana Alvareza došli do preokreta 2:1 u 60. minuti meča. Za konačnih 3:1 pogodio je Rodri.

U drugom meču u Grupi G, Leipzig je na gostovanju slavio pobjedu nad Young Boysima rezultatom 3:1.

U Grupi E je Feyenoord slavio minimalnu pobjedu od 1:0 nad Celticom, a Lazio i Atletico Madrid su remizirali 1:1 u Rimu. Utakmicu u Rotterdamu sudio je najbolji bh. arbitar Irfan Peljto koji je dodijelio dva crvena kartona fudbalerima Celtica.

U Grupi F Milan je na domaćem terenu remizirao 0:0 sa Newcastleom. Rade Krunić je bio jedan od najboljih igrača na terenu, te je odigrao svih 90 minuta. PSG s 2:0 bio bolji od Borussije iz Dortmunda.

Barcelona je u prvom kolu Grupe H deklasirala ekipu Antwerpa sa 5:0, dok je Porto u gostima slavio sa 3:1 nad Shakhtarom iz Donjecka, koji zbog rata u Ukrajini svoje domaće utakmice igra u Hamburgu.