SportNogomet(VIDEO) Crna Gora pobijedila Bugarsku golom u 96. minuti

(VIDEO) Crna Gora pobijedila Bugarsku golom u 96. minuti

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je u Podgorici selekciju Bugarske 2:1, u utakmici G-grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crnogorska selekcija upisala je drugi trijumf i ostala u trci za plasman na šampionat.

Crna Gora je povela golom Stefana Savića u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Do gola mogla je i tri minuta ranije, ali veliku šansu nije realizovao Marko Bakić.

Veliku priliku da se upiše u strijelce imao je i Kiril Despotov, ali nije realizovao jedanaesterac, odnosno njegov udarac zaustavio je crnogorski golman Milan Mijatović u 60. minuti. Jedanaesterac je skrivio Igor Vujačić, koji je isključen zbog drugog žutog kartona.

Izjednačio je Preslav Nikolajev Borikov u 79. minutu.

Veliki trijumf Crnogorcima donio je Stevan Jovetić, koji je nakon ubacivanja Dritona Camaja glavom savladao bugarskog golmana u šestom minutu sudijske nadoknade.

Veliku priliku da se upiše u strijelce imao je i Kiril Despotov, ali nije realizovao jedanaesterac, odnosno njegov udarac zaustavio je crnogorski golman Milan Mijatović. Jedanaesterac je skrivio Igor Vujačić, koji je isključen zbog dva žuta kartona.

Crna Gora će kvalifikacije nastaviti 17. oktobra duelom sa Srbijom.

U Grupi G prva je Mađarska s deset bodova, Crna Gora ima osam, Srbija sedam, a Litva i Bugarska imaju po dva boda.