SportKošarkaPhoenix pobjedio, Teletović skroman

Phoenix pobjedio, Teletović skroman

Odigrano je deset utakmica u NBA ligi, a na parket je izašao i naš Mirza Teletović sa svojim Phoenix Sunsima, koji su napravili iznenađenje i savladali Orlando Magic rezultatom 84:102. Tokom cijele prve četvrtine rezultat je bio u egalu, da bi se u drugi period ušli pri rezultatu 29:29. Slično je bilo i u drugoj četvrtini, ali se pred kraj Phoenix ”odlijepio” i otišao na +8 (50:58).
U trećoj četvrtini sve je bilo riješeno. Prednost Sunsa išla je i do 24 poena, da bi u posljednju dionicu ušli sa 18 poena prednosti (66:84). U četvrtoj četvrtini sačuvali su prednost i na kraju slavili sa 84:102. Len je vodio Phoenix do pobjede sa 31 poenom i 15 skokova. Price i Booker dodali su po 14 poena, dok je naš Teletović ubacio osam poena, te dodao pet skokova i asistenciju. U poraženoj ekipi Payton je bio najefikasiji sa 19 poena i 11 asistencija, dok je Vučević dodao 15 poena. Jusuf Nurkić nije nastupio u porazu Denver Nuggetsa od Brooklyn Netsa (120:121).