SportKošarka(VIDEO) Lakersi izbjegli 'metlu'

(VIDEO) Lakersi izbjegli ‘metlu’

Los Angeles Lakersi na svojem parketu nadigrali su Denver Nuggetse 119:108 u noći sa subote na nedjelju i tako upisali prvu pobjedu u prvoj rundi play-offa.

Odnosno, izbjegli su “metlu”, kako se u žargonu naziva ispadanje iz play-offa NBA-a bez da je ekipa upisala ijednu pobjedu. Denver sada ukupno vodi 3-1 u seriji te mu je potrebna jedna pobjeda za prolazak u iduću fazu takmičenja.

Centar Nuggetsa Nikola Jokić bio je fantastičan s triple-double učinkom od 33 poena, 14 asistencija i 14 skokova, no to nije bilo dovoljno za pobjedu. Pratili su ga saigrači Michael Porter Jr. s double-doubleom od 27 poena i 11 skokova te Jamal Murray s 22 poena.

asistencije, pet skokova i tri ukradene lopte, kao i Anthony Davis s 25 poena, 23 skoka i šest asistencija. Austin Reeves i D'Angelo Russell imali su po 21 poen.

James je bio najbolji u četvrtoj četvrtini u kojoj je postigao 14 poena, odnosno polovicu od svih poena svoje ekipe u posljednjoj dionici. Peta utakmica igrat će se, po srednjoeuropskom vremenu, u noći s ponedjeljka na utorak u Denveru.

Nakon šokantnog poraza kod kuće u drugoj utakmici serije, Boston Celticsi u trećoj su pobijedili Miami Heat u gostima 84:104, vratili prednost domaćeg terena i poveli 2-1. Sve je riješeno u prvom poluvremenu, nakon što su Celticsi u prvoj četvrtini limitirali Heat na samo 12 poena, a u drugoj su sami postigli 42, više nego domaćini u cijelom poluvremenu (39).

Jayson Tatum i Jaylen Brown postigli su po 22 poena za Celticse, Kristaps Porzingis dodao je 18, a Derrick White 16. Kod Miamija je najbolji bio Bam Adebayo s 20 poena, a Nikola Jović i Tyler Herro ubacili su po 15.

Oklahoma City Thunder pobijedio je i treću utakmicu protiv New Orleans Pelicansa. Rezultat treće utakmice, koja se igrala u New Orleansu, bio je 106:85. Oklahoma je kontrolisala utakmicu protiv Pelicansa, kojima je tokom cijele serije nedostajao najbolji igrač Zion Williamson.

Pobjedničku ekipu predvodio je kanadski bek Shai Gilgeous-Alexander s 24 poena i osam asistencija.