SportKošarkaNurkić skroman, Teletović dobar

Nurkić skroman, Teletović dobar

Odigrano je 12 utakmica u NBA ligi, a nastup su upisali i reprezentativci Bosne i Hercegovine. Nurkić je ubacio četiri poena u porazu Denvera protiv Memphisa (99:119), dok je Mirza Teletović postigao dva više u porazu Milwaukeea od Utaha (104:88). Memphis je protiv Denvera stekao prednost u prvoj četvrtini i do kraja je nije ispuštao. Prednost Grizzliesa samo je rasla, a pred kraj utakmice ona je iznosila 24 poena, da bi susret dobili sa +20 (99:119).
Nurkić je na parketu proveo skoro 19 minuta, međutim pružio je još jednu slabiju partiju. Postigao je četiri poena. Imao je šut iz igre 1/4, te sa linije slobodnih bacanja 2/4. Tome je dodao tri asistencije i tri skoka.
Memphis je do pobjede vodio Gasol sa 24 poena, uz tri asistencije i pet skokova. Conley je dodao 18 poena. Najefikasniji u redovima Denvera bili su Gallinari i Arthur sa po 14 poena.
Na utakmici između Utaha i Milwaukeea rezultat u prvoj četvrtini bio je u egalu, da bi domaći u drugom periodu došli do velike prednosti od 18 poena (61:43). Utah do kraja nije ispuštala prednost, te je slavila sa 104:88.
Teletović je imao skromnu minutažu koju je dobro iskoristio. Odigrao je nešto više od osam minuta i u tom periodu postigao je šest poena. Imao je šut iz igre 3/4. Naš reprezentativac tome je dodao dva skoka.
Odličnu partiju u redovima Utaha pružili su Hayward sa 27 i Gobert sa 26 poena, dok je Johnson dodao 14.