SportMilan u LP nakon osam godina, Verona spasila Juventus, Džeko asistirao

Milan u LP nakon osam godina, Verona spasila Juventus, Džeko asistirao

Završena je sezona i u italijanskoj Seriji A, a viđena je prava ludnica u zadnjem kolu. Plasman u Ligu prvaka, osim Intera i Atalante, osigurali su Milan i Juvenstus.

Milan je zavisio sam od sebe, a uspio je savladati Atalantu na gostovanju (0:2). Oba pogotka za Rossonere postigao je Kessie iz penala. Prvi u 43. minuti, a drugi u posljednjim trenucima meča. Milan se ovim trijumfom vratio u Ligu prvaka nakon osam godina. Krunić je ušao s klupe u drugom poluvremenu, tačnije u 62. minuti.

Juventus je bio ubjedljiv na gostovanju kod Bologne (1:4), ali nije imao sve konce u svojim rukama. Po jedan pogodak postigli su Chiesa i Rabiot, a dva Morata. Za domaće strijelac je bio Orsolini u finišu utakmice. Utakmicu na klupi presjedio je Cristiano Ronaldo.

Staru damu spasila je Verona, koja je otkinula bod Napoliju na gostovanju. Napolitanci su poveli preko Rrahmanija u 60. minuti, ali je Faraoni poravnao devet minuta poslije i tako ostavio Napoli bez Lige prvaka.

Roma je u zadnjem kolu remizirala sa Spezijom (2:2). Poslije pogodaka Verdea i Pobege, Vučica je gubila sa 2:0 na poluvremenu. U nastavku poravnali su preko El Shaarawyja i Mkhitaryana, kojem je u 85. minuti asistirao naš Edin Džeko. Dijamant je ušao u igru s klupe u drugom dijelu utakmice.

Lazio je izgubio kod Sassuola na gostovanju sa 2:0, golovima Kyriakopoulos i Berardija, a ovo je bila i vjerovatno posljednja utakmica za Senada Lulića u dresu rimskog kluba. Bh. fudbaler meč je počeo od prve minute.