Lokalne TemeKošarka: KK Bošnjak - KK Visoko 100:71 (36:16, 27:17, 18:19, 19:19)

Košarka: KK Bošnjak – KK Visoko 100:71 (36:16, 27:17, 18:19, 19:19)

U okviru 8. kola A-1 lige grupa Jug košarkaši Visokog su gostovali u Hadžićima kod favorizovane ekipe Bošnjaka. Visoko je u ovaj meč ušlo znatno oslabljeno zbog neigranja nekoliko igrača, tako da je od početka bilo jasno da će na veoma teškom gostovanju moći doći do prve ovosezonske pobjede. Uostalom, početak utakmice je pokazao u kom smjeru će ona ići, jer je ekipu Bošnjaka izuzetno služio šut za tri poena, tako da su u prvoj četvrtini već ubacili 7 trica, a serijom 10:0 zaključili prvu dionicu za tada maksimalnih +20 (36:16).

Takva igra se nastavila i u drugoj četvrtini, jer su domaćini povećavali svoju prednost, koja je nakon 20 minuta igre iznosila čak +30 (63:33). Zanimljivo je da je Bošnjak nakon nešto više od 12 minuta utakmice na svom kontu već imao 47 poena, što pokazuje koliko su bili precizni njihovi igrači. Nakon prvog poluvremena najefikasniji u redovima domaćina bio je Visočanin Mirza Keso sa 17 poena, a ekipa iz Hadžića je imala i velikih 12 asistencija te samo 2 izgubljene lopte. Kada je ekipa Visokog u pitanju, nju je predvodio Fazlić sa 13 poena, a tim se mučio sa izgubljenim loptama, pošto su ih nakon prve dvije četvrtine imali ukupno 9.

U nastavku meča domaćini su malo “usporili”, ali i dalje igrali dovoljno dobro da zadrže stečenu prednost. Visoko je mini serijama uspijevalo da donekle smanjuje zaostatak, no Bošnjak je uvijek znao kako da uzvrati, pa je pred posljednjih 10 minuta i dalje imao velikih +29. Početkom zadnje četvrtine Visoko pravi seriju 8:2, koju domaćini prekidaju novom trojkom, sa kojom prave svoju seriju 9:2. Priliku da zaigraju u Visokom dobili su i perspektivni Bejdić te Sudžuka, dok je mladi Ihtijarević, uslijed povrede Rizvanovića, bio i starter na ovom meču. Krajni rezultat glasio je 100:71 za tim Bošnjaka, koji je na taj način nastavio borbu za vrh tabele, dok su Visočani pretrpjeli i sedmi ovosezonski poraz.

Gledajući statistiku, najefikasniji u redovima Visokog bio je Fazlić sa 22 poena i 8 skokova, Rističevića je i ovoga puta bilo po cijelom terenu te je imao 13 poena, 6 skokova, 5 asistencija i 2 ukradene lopte (uz 7 izgubljenih), dok je Čaluk sa 10 poena bio jedini preostali dvocifreni igrač. Visoko je meč završilo sa čak 20 izgubljenih lopti, a zanimljivo je da su samo 7 puta šutirali sa linije za slobodna bacanja. U redovima pobjednika najefikasniji je bio Keso sa 20 poena i 7 skokova, a domaćini su meč završili sa 16 ubačenih trica i sa ukupnim šutem iz igre od 54 posto.

Podsjećamo da je Bošnjak i u prošoj sezoni nanio Visočanima težak poraz u Hadžićima, kada je bilo 104:67, da bi se Visoko revanširalo pobjedom u Visokom u drugom dijelu sezone. Kada je naredno kolo u pitanju, ono će ujedno biti i posljednje u prvom dijelu sezone, a Visoko će na svom terenu ugostiti trenutno najbolju ekipu lige, Radnički iz Goražda.