Lokalne TemeKošarka: Bošnjak slavio protiv Visokog u KSC "Mladost"

Košarka: Bošnjak slavio protiv Visokog u KSC “Mladost”

Nažalost, ekipa Visokog i nakon 17. kola ne zna za pobjedu u A-1 ligi ove sezone. Treba biti realan i naglasiti da je Bošnjak iz Hadžića svakako bio favorit u ovom meču, što je uostalom i dokazao na parketu, jer je sem prvih par minuta meča uglavnom diktirao tempo i održavao veliku prednost.

Utakmica je počela sasvim dobro za domaći tim, jer je Visoko povelo sa 9:5, a u tim trenucima centar Pamuk je za domaćine postigao 6 poena i pokupio par skokova. Međutim, tada Bošnjak preuzima inicijativu i pravi veliku seriju 13:0 i dolazi do prednosti 18:9. Zahvaljujući uspješnom šutu za tri poena Topića, na prvi odmor se otišlo sa prednošću gostiju 21:11.

U nastavku je Bošnjak dizao prednost i u jednom trenutku je imao +15 (37:22), a Visoko je pokušavalo naći izlaz iz teške situacije i to najčešće šutem za tri poena, koji ga ni ovoga puta nije najbolje služio. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 48:34 za tim Bošnjaka, čiji su igrači za tri poena šutirali 6/14 te imali 22 skoka i 11 asistencija. Sa druge strane, Visoko je za tri poena šutiralo loših 3/15, dok su u prvih 20 minuta domaći igrači imali i 9 izgubljenih lopti.

Ni nastavak nije donio ništa bolju košarku domaćeg tima, pošto su gosti od starta trećeg perioda povećavali prednost i u jednom trenutku, nakon serije 11:2, imali i maksimalnih +23 (59:36). Nakon toga je Visoko uspjelo da poveže redove i uzvratilo serijom 18:9, no gosti su i dalje imali sasvim pristojnu prednost 68:54.

Iako je Visoko u većem dijelu zadnje četvrtine bilo znatno bolje te stiglo i na -12 (59:71), više od toga nije moglo. Kada god je bilo “gusto” gostima, tu su bili Dedović ili Topić koji su tricama prekidali mini serije Visokog. Na kraju sasvim zasluženih 89:74 za ekipu Bošnjaka, koji su tako zabilježili 7. ovosezonsku pobjedu, a Visokom nanijeli i 15. poraz.

U redovima Visokog najefikasniji je ponovo bio Fazlić sa 26 poena, dok je mladi Pamuk ponovo odigrao odličnu utakmicu i zabilježio 14 poena uz 5 skokova. Čaluk je imao 8 poena uz 7 asistencija, a svi igrači su dobili određenu minutažu na parketu. Timski, Visoko je za tri poena šutiralo samo 6/29, dok je šut za dva bio znatno bolji – 24/39.

Kada je gostujući tim u pitanju, očekivano, najefikasniji je bio kapiten Rešidović sa 26 poena i 8 skokova, Džafić je dodao 18 poena i 9 skokova, dok je Visočanin u redovima Bošnjaka, Mirza Keso meč završio sa 14 poena, 8 asistencija i 5 skokova. Dedović je imao double-double sa 14 poena i isto toliko skokova. Bošnjak je dominirao u skoku, jer su gosti imali čak 51 skok (od čega 19 u napadu) u odnosu na 32 skoka ekipe Visokog.

Visoko sezonu završava narednog vikenda gostovanjem u Goraždu, gdje će odigrati meč protiv trenutnog lidera na tabeli, ekipe Radničkog.