SportFuriozna Atalanta ubjedljiva na krilima Zapate: Sassuolo razbijen u Bergamu

Furiozna Atalanta ubjedljiva na krilima Zapate: Sassuolo razbijen u Bergamu

Večeras je u Bergamu, najvećem žarištu pandemije korona virusa u Evropi, odigran prvi fudbalski meč nakon više od tri mjeseca, a Atalanta je bila furiozna.

Slavili su momci Gian Piera Gasperinija sa ubjedljivih 4:1 protiv Sassuola, koji je bio potpuno nemoćan u ovom meču.

Do vodstva je Atalanta stigla u 16. minuti preko Djimsitija, kojem je asistirao Caldara, a četiri minute poslije je nakon konsultacije VAR-a poništen gol Atalanti zbog igranja rukom.

U 31. minuti je Duvan Zapata postigao svoj prvi od večerašnja dva gola, da bi šest minuta poslije bilo i definitivno riješeno pitanje pobjednika, pošto je Bourabia postigao autogol za velikih 3:0.

U nastavku u 66. minuti Zapata postiže svoj drugi gol na utakmici za 4:0, a Sassuolo je u sudijskoj nadoknadi samo uspio ublažiti poraz. Tada je Bourabia postigao gol za 4:1 i donekle se iskupio za autogol iz prvog dijela utakmice.

Atalanta je ostala na 4. mjestu na tabeli sa 51 bodom, dok Sassuolo ima 31 i nalazi se na 12. poziciji.