SportKošarka(VIDEO) Oslabljena Indiana prokockala 18 poena prednosti

(VIDEO) Oslabljena Indiana prokockala 18 poena prednosti

Indiana je bila oslabljena u trećoj utakmici finala Istočne konferencije, bez povrijeđenog Tyresea Haliburtona, prvog playmakera i ključnog igrača. I opet bila tako blizu pobjede protiv Bostona pod svodom svog Gainbridge Fieldhousea…

Prvu četvrtinu su dobili Celticsi (31:32), ali zatim su Pacersi preuzeli kontrolu nad utakmicom. Dizali su razliku, a sredinom treće četvrtine su imali čak 18 poena prednosti (84:66).

No, gosti su se zatim probudili, zategli odbranu i krenuli u comeback. Trojkom Ala Horforda (njegovom sedmom na meču) prišli su na 111:109, a zatim je uslijedio show Jruea Holidaya.

Bek Celtica je realizovao koš-faul za preokret 111:112, a potom ukrao loptu Andrewu Nembhardu i na 1,7 sekundi do kraja realizovao slobodna bacanja za 111:114. Pokušao je zatim Nesmith, nakon ubacivanja sa strane, pogoditi trojku za produžetak, ali nije bio precizan.

Boston sada vodi 3-0 u seriji, Indiana je na rubu eliminacije.

Pobjednički sastav je predvodio Jayson Tatum (36 poena, 10 skokova), pratili su ga Jaylen Brown (24 poena), Horford (23) i Holiday (14).

Prvi strijelac Indiane bio je tragičar Nembhard (32 poena, njegov play-off rekord).

Naredna utakmica serije, možda i posljednja (ako dobiju Celticsi), igra se također u Indianapolisu između ponedjeljka i utorka (02:00, Arena 1 Premium).