SportKošarkaBorac pobijedio Bosnu i plasirao se u finale Prvenstva BiH

Borac pobijedio Bosnu i plasirao se u finale Prvenstva BiH

Borac Wwin se plasirao u finale play-offa Prvenstva BiH za košarkaše, nakon današnje pobjede nad Bosnom Meridianbet u takozvanoj ‘majstorici’.

Na poluvremenu trećeg polufinalnog meča u Boriku rezultat je bio izjednačen (40:40), da bi uslijedio period bolje igre gostiju iz Sarajeva.

Serijom 8-0 izabranici trenera Aleksandra Damjanovića su poveli sa 49:59 i činilo se da će Bosna rutinski doći do trijumfa. No, probudio se Borac i zaigrao agresivnije u odbrani, dok su Studenti ušli u seriju grešaka.

Pred ulazak u zadnju dionicu Borac je smanjio na 65:66, a zatim došao i do preokreta. Na tri minute prije kraja Banjalučani su trojkom Sanija Čampare poveli sa 80:72, ali Bosna je uspjela istopiti razliku.

Zadnji minut je servirao istinsku dramu. Kod rezultata 83:79 centar gostiju Jure Zubac iskoristio je tek jedno od dva slobodna bacanja.

Gavrić na drugoj strani pogađa oba penala (85:80), da bi na liniju slobodnih bacanja potom stao Sead Hadžifejzović i – promašio oba. Postalo je jasno da Bosna ne može dobiti ovaj meč, penale su Studenti šutirali mizernih 15-29…

Borac je na kraju upisao trijumf od 87:80 i zakazao obračun s Igokeom za titulu prvaka BiH.

Jarrod West (21 poen) je predvodio pobjednički sastav, dok je kod Bosne najefikasniji bio Vojin Ilić (22).