SportNogometVišća pogodio za Basaksehir u posljednjem kolu

Višća pogodio za Basaksehir u posljednjem kolu

U posljednjem 34. kolu turske Superlige Basaksehir je na svom terenu slavio protiv Rizespora sa 1:0. Utakmica nije imala veliki rezultatski značaj, budući da je tim iz Istanbula već ranije osigurao izlazak u Evropu, a gosti opstanak, te je protekla u mirnom tonu. Ipak, u 80. minuti Višća je svojim 17. golom sezone, nakon majstorskog udarca, donio novu pobjedu svom timu u meču u kojem je igrao svih 90 minuta. Istovremeno, Konayspor je na svom terenu sa 2:1 pobijedio novog prvaka ekipu Beskitasa, a sva tri gola su pala u rasponu od samo tri minute. Sosa je doveo goste u vodstvo u 19., da bi Traore i Holmen u 21. i 22. minuti preokrenuli rezultat, koji se nije mijenao do kraja meča.
Amir Hadžiahmetović je odigrao cijeli meč za Konyu, a Riad Bajić je na teren ušao u 62. minuti.
Naredne sezone gledat ćemo sva tri naša pomenuta fudbalera na evropskoj sceni, jer će i Konayaspor igrati kvalifikacije za Evropsku ligu.