SportNogomet(VIDEO) Ukrajina velikim preokretom do trijumfa u Skoplju

(VIDEO) Ukrajina velikim preokretom do trijumfa u Skoplju

Fudbalski reprezentativci Sjeverne Makedonije su na Nacionalnoj areni ”Todor Toše Proeski” u Skoplju u trećem kolu grupe ”C” kvalifikacija za UEFA EURO 2024 prokockali pobjedu protiv Ukrajine, koja je velikim preokretom stigla do trijumfa, rezultatom 3:2.

Makedonci su vodili 2:0 poslije prvog poluvremena golovima Bardhija u 31. minutu iz penala, odnosno fantastičnim pogotkom Elmasa u 39. Međutim, Ukrajinci su odigrali sjajnih drugih 45 minuta meča. Pogocima Zabarnyia u 62. minutu, Konoplia u 67. i Tsygankova u 83. osvojili su sva tri boda, veoma važna za daljni tok kvalifikacija u borbi za plasman na šampionat koji će se naredne godine igrati u Njemačkoj.

Kosovo je u grupi ”I” u ”tvrdoj” utakmici remiziralo sa favorizovanom Rumunijom. U Prištini je završilo bez golova.

Turska je slavila na gostovanju u Latviji (3:2) i probila se na lidersku poziciju u grupi ”D”. U istoj grupi Armenija je napravila iznenađenje pobijedivši u Velsu 4:2.

Uloge apsolutnih favorita bez većih problema opravdali su Francuska protiv Gibraltara i Engleska u duelu sa Maltom, dok je Danska samo minimalnim rezultatom kući uspjela savladati Sjevernu Irsku (1:0), kao i Švicarska Andoru (2:1).

Slovenija je u Helsinkiju poražena od Finske (0:2).

– REZULTATI I TABELE –

– GRUPA ”B” –

Rezultati 3. kola: Grčka – Republika Irska 2:1, Gibraltar – Francuska 0:3.

Poredak na tabeli: Francuska 9 bodova, Grčka 6, Nizozemska 3, Republika Irska 0, Gibraltar 0.

– GRUPA ”C” –

Rezultati 3. kola: Sjeverna Makedonija – Ukrajina 2:3, Malta – Engleska 0:4.

Poredak na tabeli: Engleska 9, Ukrajina 3, Italija 3, Sjeverna Makedonija 3, Malta 0.

– GRUPA ”D” –

Rezultati 3. kola: Vels – Armenija 2:4, Latvija – Turska 2:3.

Poredak na tabeli: Turska 6, Hrvatska 4, Vels 4, Armenija 3, Latvija 0.

– GRUPA ”H” –

Rezultati 3. kola: Danska – Sjeverna Irska 1:0, San Marino – Kazahstan 0:3, Finska – Slovenija 2:0.

Poredak na tabeli: Danska 6, Kazahstan 6, Finska 6, Slovenija 6, Sjeverna Irska 3, San Marino 0.

– GRUPA ”I” –

Rezultati 3. kola: Kosovo – Rumunija 0:0, Bjelorusija – Izrael 1:2, Andora – Švicarska 1:2.

Poredak na tabeli: Švicarska 9, Rumunija 7, Izrael 4, Kosovo 3, Andora 1, Bjelorusija 0.