SportNogomet(VIDEO) Real uvjerljiv protiv Liverpoola, Napoli u gostima pobijedio Eintracht

(VIDEO) Real uvjerljiv protiv Liverpoola, Napoli u gostima pobijedio Eintracht

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su na Anfieldu Liverpool sa 5:2, u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Prošlogodišnji finalisti Lige prvaka odigrali su sjajnu utakmicu na Anfieldu. Liverpool je nakon samo 14 minuta igre imao dva gola prednosti, ali je Real prvo do kraja prvog poluvremena izjednačio, da bi u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat na 5:2.

Liverpool je poveo preko Nuneza u četvrtoj i Salaha u 14. minutu, Real je izjednačio golovima Juniora u 21. i 36. minuti, Militao je u 47. minuti preokrenuo rezultat, a pobjedu Reala potvrdio je Karim Benzema u 55. i 67. minuti. Sjajan je bio Luka Modrić.

Revanš ovih dviju ekipa igra se 15. marta u Madridu.

U drugoj utakmici osmine finala fudbaleri Napolija pobijedili su u gostima Eintracht iz Frankfurta sa 2:0. Strijelci za Napoli bili su Osimhen u 40. i Di Lorenzo u 65. minutu.

Revanš meč je na programu za tri sedmice i igrat će se u Napulju.