SportNogomet(VIDEO) Pašalić strijelac u uvjerljivoj pobjedi Atalante na Anfieldu

(VIDEO) Pašalić strijelac u uvjerljivoj pobjedi Atalante na Anfieldu

Nogometaši Atalante napravili su veliki korak prema plasmanu u polufinale Europske lige nakon što su u prvom susretu četvrtfinala na Anfieldu nadigrali Liverpool sa 3-0 uz pogodak hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića.

Dvostruki strijelac za momčad iz Bergama bio je Gianluca Scamacca koji je zabio u 38. i 60. minuti, a pobjedu Atalante potvrdio je Mario Pašalić golom u 83. minuti.

Atalanta je ovom pobjedom prekinula Liverpoolov niz bez poraza na Anfieldu koji je trajao čak 33 utakmice. Posljednji domaći poraz Redsi su doživjeli u veljači prošle godine od Real Madrida (2-5) u Ligi prvaka, a potom su spojili 28 pobjeda i pet remija.

U talijanskom obračunu Roma je na San Siru porazila Milan sa 1-0, a gol odluke zabio je Gianluca Mancini u 17. minuti.

Milan je dobio oba ligaška susreta ove sezone, a do ove utakmice izgubio je samo jednu od posljednjih 13 međusobnih ogleda.

Solidnu prednost uoči uzvrata ima Bayer Leverkusen koji je pobijedio West Ham United sa 2-0 postigavši oba gola u samoj završnici utakmice. Strijelci su bili Jonas Hofmann (83) i Victor Boniface (90+1).

Lider njemačkog prvenstva je protiv posljednjeg pobjednika Konferencijske lige dominirao cijeli susret. Apotekari su imali 65 posto posjeda lopte te čak 32 udarca prema suparničkim vratima. Lukasz Fabianski je branio sjajno, no u završnici je dva puta pokleknuo.

Bayeru je to bila 42. utakmica ove sezone u svim natjecanjima bez poraza. Josip Stanišić je igrao za domaćine do 67. minute.

U posljednem susretu večeri Benfica je pobijedila Marseillle sa 2-1.

Portugalski sastav je poveo 2-0 golovima Rafe Silve (16) i Angela di Marije (52), a za Olympique Marseille zabio je Pierre-Emerick Aubameyang (67).