SportNogomet(VIDEO) Real u nadoknadi ispustio pobjedu protiv Atletica

(VIDEO) Real u nadoknadi ispustio pobjedu protiv Atletica

U velikom gradskom derbiju Real Madrid i Atletico Madrid su na stadionu Santiago Bernabeu pred 76.732 gledatelja odigrali 1-1 nakon što su gosti izjednačili u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Bio je to četvrti “El Derbi Madrileno” ove sezone, pri čemu treći u manje od mjesec dana.

U rujnu je Atletico u ligaškom ogledu slavio sa 3-1, potom je Real sredinom siječnja pobijedio sa 5-3 nakon produžetaka u polufinalu Superkupa, da bi se “Rojiblancosi” osvetili 18. siječnja u četvrtfinalu Kupa kralja eliminiravši Real Madrid sa 4-2, također nakon produžetaka.

Ovoga puta završilo je 1-1. Kraljevski klub je poveo golom Brahima Diaza u 20. minuti. Diaz nije trebao startati od prve minute, međutim nakon što se za vrijeme zagrijavanja ozlijedio Vinicius Junior, mladi španjolski veznjak je dobio priliku koju je sjajno iskoristio.

Domaćin je u nastavku susreta imao još nekoliko prilika i mogao je ranije zaključiti susret, ali nije uspio. Gosti su u 48. minuti prvi put zatresli suparničku mrežu. Antoine Griezmann je ubacio iz kornera, a Stefan Savić glavom pogodio za 1-1. Međutim, sudac Jose Sanchez je poništio gol nakon asistencije VAR-a jer je Saul ometao golmana Andrija Lunina.

Ipak, Atletio je uspio izjednačiti u trećoj minuti sudačke nadoknade. Savić je ubacio jednu dugačku loptu, Memphis Depay je prebacio loptu do Marcosa Llorentea koji je glavom kraj zbunjene Realove obrane zabio za 1-1.

Hrvatski kapetan Luka Modrić je za Real zaigrao od 76. minute.