SportKošarka(VIDEO) Košarkaši Dallasa poveli protiv Minnesote

(VIDEO) Košarkaši Dallasa poveli protiv Minnesote

Košarkaši Dallasa poveli su protiv Minnesote u finalu play-offa Zapadne konferencije u NBA ligi, pošto su noćas u prvoj utakmici na gostujućem terenu pobijedili 108:105.

Dallas je predvodio Luka Dončić sa 33 poena, od kojih je 15 postigao u četvrtoj četvrtini, a imao je još osam poena, šest skokova i tri ukradene lopte. On je početkom četvrte četvrtine za 63 sekunde postigao sedam uzastopnih poena u sklopu serije 13:0, poslije koje je Dallas poveo 97:89.

Minnesota se vratila i povela 102:98, tri minuta i 37 sekundi prije kraja, a zatim je Dallas napravio seriju 8:0 poslije koje je ostvario prvu pobjedu na početku play-off serija pod trenerom Jasonom Kidom.

Kyrie Irwing pobjedi je doprinjeo sa 30 poena, od kojih je 24 postigao u prvom poluvremenu, a imao je i pet skokova i četiri asistencije. PJ Washington dodao je 13 poena i sedam skokova, a Daniel Gaford sa 10 poena i devet skokova.

U ekipi Minnesote Jaden McDaniels postigao je 24 poena, a Anthony Edwards 19 poena uz 11 skokova i osam asistencija. Karl-Anthony Towns dodao je 16 poena i sedam skokova uz šut iz igre 6/20, Naz Reed 15 poena, a Rudy Gobert 12 poena i sedam skokova.

Druga utakmica igra se u noći između petka i subote, a Minnesota će ponovo biti domaćin.