SportNogomet(VIDEO) Girona pobjedom kod Barcelone zasjela na vrh La Lige

(VIDEO) Girona pobjedom kod Barcelone zasjela na vrh La Lige

Girona je nastavila svoj senzacionalan put u ovoj sezoni La Lige te je pobjedom 4-2 na gostovanju kod Barcelone zasjela na vrh ljestvice španjolskog prvenstva.

Ukrajinac Artem Dovbik je u 12. minuti svladao Penu za vodstvo Girone na Olimpijskom stadionu na Montjuicu. Robert Lewandowski je u 19. minuti izjednačio, ali je to bio jedini pogodak Barcelone u osnovnih 90 minuta utakmice, dok su s druge strane mrežu domaće momčadi zatresli Miguel Gutierrez u 40. minuti i Valery Fernandez u 80. minuti.

Barcelona je u sučevom dodatku umalo došla do preokreta. U drugoj minuti je Ilkay Gündogan smanjio na 2-3, a samo minutu poslije je Lewandowski bio sam na pet metara od vrata, ali je loptu, umjesto glavom, zahvatio ramenom i promašio okvir. Dvije minute poslije je Christian Stuani postavio konačnih 4-2 za novu vodeću momčad LaLige.

Girona nakon 16 kola ima 41 bod, dva više od Real Madrida. Atletico Madrid i Barcelona imaju po 34 boda, ali madridska momčad ima utakmicu manje.

Posljednje utakmice 16. kola bit će odigrane u ponedjeljak. Rayo Vallecano je od 21 sat domaćin Celti Vigo, a u istom terminu će biti odigran i nastavak, preostale 73 minute, u nedjelju prekinute utakmice Granada – Athletic. Gosti imaju vodstvo od 1-0 golom Inakija Williamsa iz šeste minute. Susret je prekinut nakon što je gledatelj doživio srčani udar te je preminuo.