SportKošarka(VIDEO) Boston poveo sa 2:0 protiv Indiane

(VIDEO) Boston poveo sa 2:0 protiv Indiane

Košarkaši Bostona pobijedili su prošle noći na svom terenu ekipu Indiane sa 126:110 i tako poveli sa 2:0 u finalu Istočne konferencije NBA lige.

Za razliku od prve utakmice ove serije koja je riješena poslije produžetka, Boston u drugoj nije dozvolio uzbuđenja, pa je poslije prve četvrtine uglavom imao dvocifrenu prednost i mirno je priveo meč kraju.

Indiana je na nešto više od minut prije kraja prve četvrtine vodila sa 27:22, ali je tada uslijedila serija Celticsa od 20:0, pa je domaći tim stigao na plus 15 (42:27). Gostujući tim je do kraja druge četvrine prišao na šest poena zaostatka, potom i na dva tokom treće deonice, ali je nakon toga stao.

Celticse je do 2:0 vodio Jaylen Brown sa 40 poena, najbolje su ga pratili Jason Tatum i Derrick White sa po 23 poena, dok je Jrue Holiday upisao 15 poena i deset asistencija.

U redovima Indiane najefikasniji je bio Pascal Siakam sa 28 poena, Andrew Nembhard je dodao 16, Obi Toppin 11, a Tyrese Haliburton deset poena.

Naredna utakmica ove serije igra se u noći subote na nedjelju, a domaćin će biti Indiana.