SportNogomet(VIDEO) Bayern u dramatičnoj završnici s 4:3 pobijedio United

(VIDEO) Bayern u dramatičnoj završnici s 4:3 pobijedio United

U derbiju večeri prvog kola nove sezone nogometne Lige prvaka, u ogledu skupine A, Bayern je na svojoj Allianz Areni pobijedio Manchester United 4-3.

Bila je to stota domaća pobjeda Bayerna u Ligi prvaka i 14. uzastopna domaća u grupnoj fazi Lige prvaka.

Ogroman korak prema tri boda Bayern je napravio unutar samo pet minuta prvog dijela kada je postigao dva pogotka. U 28. minuti prvo je Leroy Sane zabio pogodak uz veliku pomoć i lošu intervenciju gostujućeg golmana Onane, dok je u 32. Gnabry povećao na 2-0 nakon što je veliki dio posla obavio Musiala, koji je probio suparničku obranu.

Manchester United se vratio na startu drugog dijela, u 49. je smanjio Hojlund, veliko ovoljetno pojačanje “Crvenih vragova”, no već u 53. minuti je bilo 3-1. Harry Kane je bio precizan s bijele točke za 3-1 Bavaraca.

Do kraja je Bayern imao brojne prilike, a epilog svega su bila čak tri pogotka u samoj završnici. Za domaćina je strijelac bio Tel, a dva gola za goste je dao Casemiro. Drugi je postigao u 95. minuti. no gosti s Otoka nisu imali više vremena doći do boda, kojeg igrom nisu ni zaslužili.

BAYERN – MANCHESTER UNITED 4:3

Leroy Sane 28’, Serge Gnabry 32’, Harry Kane 54’-11m, Tel 90+2’ / Hojlund 49’, Casemiro 88’, 90+4’.