SportNogomet(VIDEO) Arsenal preuzeo vrh, tri boda osvojio i Manchester City

(VIDEO) Arsenal preuzeo vrh, tri boda osvojio i Manchester City

Nogometaši Arsenala barem privremeno su preuzeli vrh ljestvice engleskog prvenstva nakon što su u susretu 31. kola Premier lige pobijedili Luton Town s 2-0.

Golove za pobjedu “Topnika” zabili su Martin Odegaard (24) i Daiki Hashioka (44-ag).

Tri boda je osvojio i aktualni prvak Manchester City koji je s 4-1 na krilima sjajnog Phila Fodena porazio Aston Villu.

Rodri je golom u 11. minuti doveo City u vodstvo, no devet minuta kasnije je izjednačio Jhon Duran. “Građani” su u samoj završnici prvog dijela golom Phila Fodena poveli s 2-1, a isti je igrač u 62. minuti zabio i treći gol za domaćine, a sjajnu predstavu je zaokružio hat-trickom u 70. minuti.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je cijeli susret za City, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 75. minuti.

Bez golova su igrali i Brentford i Brighton.

Posljednja dva susreta ovoga kola na rasporedu su u četvrtak, a sastaju se Liverpool – Sheffield United, te Chelsea – Manchester United.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 68 bodova, dok Liverpool i Manchester City imaju po 67 bodova.

Dodajmo kako Arsenal i City imaju po susret manje, a Liverpool dvije utakmice zaostatka.