SportTenis(VIDEO) Alcaraz u spektaklu pred 40.000 gledalaca svladao Đokovića

(VIDEO) Alcaraz u spektaklu pred 40.000 gledalaca svladao Đokovića

Novak Đoković i Carlos Alcaraz priredili su teniskim ljubiteljima još jedan fantastičan meč.

Dva najbolja tenisera svijeta odmjerila su snage na egzibiciji u Saudijskoj Arabiji pred 40.000 gledalaca, a pobjeda je pripala Alcarazu koji je do trijumfa došao nakon preokreta rezultatom 4:6, 6:4, 6:4.

Iako je meč bio egzibicione prirode, oba igrača nastupila su izuzetno kompetitivno zbog čega je izgledalo kao da nije riječ o egzibiciji već zvaničnom okršaju.

Alcaraz je meč započeo brejkom i vodstvom 2:0, ali je Đoković uspio odgovoriti sa tri vezana gema i povesti 3:2.

U sedmom gemu Đoković spašava tri vezane brejk lopte na svoj servis, a tri gema kasnije pravi brejk sa nulom i dobija prvi set 6:4.

Početak drugog seta počinje identično kao prvi i Alcaraz stiže do vodstva od 2:0, ali za razliku od prvog seta ovoga puta je bez problema održao prednost brejka do kraja, nije dozvolio niti jednu brejk šansu Đokoviću te je dobio set istim rezultatom kojim je izgubio prethodni; 6:4.

I u trećem setu Alcaraz je prvi napravio brejk oduzevši servis Đokoviću u trećem gemu, no sredinom seta Novak se vratio nakon velike borbe i maratonskog gema u kojem je napravio brejk i poravnao na 3:3.

Prelomni trenutak događa se u osmom gemu kada Alcaraz pravi ključni brejk koji mu donosi servis za pobjedu. Španac je svoj servis gem dobio sa nulom i ostvario statistički nevažnu, ali simbolički izuzetno važnu pobjedu pred početak nove teniske sezone.