SportNogometSevilla drugi finalista Kupa Kralja

Sevilla drugi finalista Kupa Kralja

Fudbaleri Seville plasirali su se u finale Kupa Kralja nakon remija (2:2) protiv Celte iz Viga u revanš meču polufinala. Podsjetimo da je Sevilla u prvom susretu na domaćem terenu slavila rezultatom 4:0 tako da je ovaj meč bio više formalnost za njih. Ipak, nije se sve tako dobro odvijalo po goste jer je Celta u 35. minuti preko svog najboljeg igrača Iaga Aspasa povela 1:0. Isti igrač je uduplao prednost domaćih u 55. minuti i tada se činilo da je čudo na pomolu. Da sve ne bude tako sjajno na ovom meču za domaće, pobrinuo se Banega koji je u 57. minuti smanjio na 2:1 i riješio sve dileme oko prolaska u finale.  Imala je domaća ekipa samo tri minuta nakon gola Seville jedanaesterac kojim su mogli ponovo doći do dva gola prednosti, ali Guidetti nije bio precizan. Konačnih 2:2 postavio je Konoplyanka u 87. minuti utakmice. Sevilla će u finalu Kupa Kralja igrati protiv Barcelone koja je izbacila Valenciju.