SportNogometPirova pobjeda Holandije, Francuska i Portugal osigurale direktan plasman u Rusiju

Portugal je u vodstvo stigao pred sam kraj prvog poluvremena. Centaršut s lijeve strane pratio je Joao Mario, a loptu ispred fudbalera Intera pokupio je Djourou koji je postigao autogol i doveo domaću selekciju u vodstvo.

Pitanje pobjednika meča riješio je Andre Silva u 57. minuti kada je mirno loptu poslao u praznu mrežu gostiju iz Švicarske čime je svojoj ekipi osigrao direktan plasman na Svjetsko prvenstvo.

Pobjedu na domaćem terenu upisala je i reprezentacija Francuske koja je rezultatom 2:1 slavila protiv Bjelorusije. Trikolori su u vodstvo stigli golom Griezmanna, da bi na 2:0 rezultat povećao Olivier Giroud. Gosti su u 44. minuti ublažili vodstvo domaćih preko Saroka, a do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Holadniji je u meču protiv Švedske trebala pobjeda od 7:0, ali domaća selekcija u ovom meču osim pirove pobjede nije uspjela napraviti ništa više. Popularne Oranje u vodstvo su stigle u 16. minuti susreta kada je Robben bio miran s bijele tačke, da bi isti igrač prije kraja prvog poluvremena postigao gol za 2:0

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, te će reprezentacija Švedske zahvaljujući pobjedi protiv Luksemburga rezultatom 8:0 igrati u baražu za Svjetsko prvenstvo.