Lokalne TemeSportOdličan nastup visočkih strijelaca!

Odličan nastup visočkih strijelaca!

U Sarajevu je 10.07.2021.godine održano 27. prvenstvo BiH u gađanju zračnim oružjem puška i pištolj, za seniore i seniorke. Prvenstvo je održano u strelištu Zetra na elektronskim metama „Sius Ascor“ na 10 metara na 30 streljačkih mjesta u skladu sa pravilima ISSF-a (Međunarodne streljačke federacije). Organizator takmičenja je bio Streljački savez BiH, a domaćin takmičenja SK „Sarajevo“. Na prvenstvu BiH nastupilo je 14 klubova. Takmičenje je održano uz poštivanje mjera zaštite od Covid 19.

Streljački klub „Visoko“ nastupio je sa 15 takmičara i takmičarki u disciplinama zračna puška seniori, zračni pištolj seniori i seniorke i postignuti su veoma dobri rezultati. Naši takmičari u disciplini zračna puška osvojili su drugo mjesto ekipno, a pojedinačno u finalnom raspucavanju Čato Bekir osvojio je 4. mjesto i Mimić Abdullah 8. mjesto. Posebno dobar nastup u finalu pojedinačno imao je Čato Bekir (2007. godište) koji je u raspucavanju za treće mjesto za 0,1 decimalu izgubio od višestrukog olimpijca Fazlije Nedžada!

Pištoljaši su bili treći ekipno, a u finalnom raspucavanju Mešanović Belmin je osvojio 4. mjesto. Naše pištoljašice su veoma dobro nastupile, Hodžić Amina je bila prva, Aida Hunček Pita druga i Hodžić Rasema četvrta, ali zbog pravila ISSF-a da za zvanično proglašenje mora nastupiti najmanje 6 strijelaca iz 2 kluba, nažalost smo ostali bez prvaka BiH.