Košarkaši Kaknja upisali novu pobjedu

479

Košarkaši Kaknja na najbolji mogući način su otvorili 2016. Godinu. Na gostovanju kod ekipe BN Basketa izabranici Josipa Pandže su slavili rezultatom 78:73.

Prvu četvrtinu ekipa Kaknja je dobila rezultatom 24:13, da bi donekle domaći košarlaši predvođeni sjajnim Tuljkovićem smanjili prednost gostiju i na odmor otišli sa minus šest (37:43). U nastavku nešto bolja igra bijeljinskih košarkaša koji u jednom momentu dolaze i u vodstvo, ali sjajni tim Kaknja nije dopustio domaćima da prirede senzaciju, te su sjajnom odbranom u finišu susreta došli u prednost i slavii sa pet poena razlike (73:78).

Kakanjce su do dvanaeste ovosezonske pobjede prevodili Dedić i Palavra sa po četrnaest poena, dok je kod domaćih košarkaša najbolji bio iskusni Tuljković sa 25 poena. I nakon 15 kola košarkaši Kaknja su na liderskoj poziciji i u narednom kolu u kakanjskoj Sportskoj dvorani dočekuju ekipu Širokog.