Lokalne TemeSportBitna pobjeda visočkih košarkaša protiv Vogošće!

Bitna pobjeda visočkih košarkaša protiv Vogošće!

Velika pobjeda visočkih košarkaša! Kako to pokazuje rezultat 62:59 (18:15, 15:15, 16:15, 13:14), bila je ovo tvrda i neizvjesna utakmica do samog kraja. Meč u okviru 9. kola A-1 lige grupa Jug započeo je odličnom serijom visočkog tima od 10:0, a ubrzo je to raslo do maksimalnih 18:7. Nakon toga kao da je uslijedila neka kriza u redovima domaće ekipe, te su gosti polako stizali zaostatak, da bi u drugoj četvrtini i poveli sa 26:25. Ipak, Visoko uspijeva da ponovo okrene rezultat i stekne prednost, a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 33:30 za Visoko.

U nastavku ponovo gledamo tvrdu utakmicu u kojoj su ekipe pravile mini serije i nisu dozvoljavale veću prednost. Mnogo se griješilo na obje strane, a vidjeli smo i dvije nesportske greške, po jednu na obje strane. Pred sam kraj meča, iako je Visoko kontrolisalo igru i imalo određenu prednost, došlo je do naglog pada u igri i zbog neshvatljivo izgubljenih lopti gosti su došli u priliku da prije svega stignu domaćina, a nakon toga i povedu sa 4 poena razlike. Ipak, zahvaljujući timskoj igri Visokog u tim trenucima i odličnoj odbrani, a posebno trici Vuka Kusmuka, kao i dva slobodna bacanja Kese, Visoko je na kraju slavilo pobjedu 62:59.

Nećemo izdvajati pojedince, svi su dali svoj maksimum na ovoj utakmici da Visoko dođe do druge pobjede u sezoni, ali pobjede koja mnogo znači u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu. Napomenućemo da se utakmica igrala u dvorani Franjevačke klasične gimnazije u Visokom, no i pored toga publika je došla da bodri košarkaše i bude njihov “šesti igrač”.

Ovom utakmicom je završen prvi dio sezone u A-1 ligi za košarkaše Visokog, koji su nakon devet kola ostvarili dvije pobjede i šest poraza, a prvenstvo se nastavlja sredinom mjeseca januara i na otvaranju će Visoko dočekati ekipu Turbine iz Jablanice.

Prije samog početka utakmice, učenjem fatihe i minutom šutnje, odata je počast gospodinu Fehimu Barakoviću, dugogodišnjem predsjedniku i direktoru KK “Visoko”, istaknutom sportskom radniku i čovjeku bez kojeg sigurno ne bi bilo košarke u Visokom, posebno u postratnom periodu. Fehim Baraković je preminuo jučer u 89. godini života, a dženaza će se klanjati u subotu, 24.12. u 15 sati na Gradskom groblju u Visokom, gdje će biti i ukopan.