SportNogometZrinjski svladao Željezničar, Sarajevo bolje od GOŠK-a

Zrinjski svladao Željezničar, Sarajevo bolje od GOŠK-a

Zrinjski je teškom mukom svladao Željezničar rezultatom 2:0 u susretu 23. kola WWin lige BiH.

Domaći trener Željko Petrović napravio je čak sedam promjena u početnoj postavi u odnosu na prošlo kolo u kojem je Zrinjski poražen od Borca 1:0.

Međutim, ni te brojne izmjene nisu rezultirale napretkom u igri Zrinjskog. Lopta je kružila ispred gola Željezničara, ali kao i u prethodnim utakmicama ovoga proljeća Plemići nisu uspjevali premoć u posjedu pretočiti u izgledne prilike.

U prvih 45 minuta domaći su imali tek jednu veliku šansu kada je Matija Malekinušić u 18. minuti neometan glavom šutirao ravno u vratara Željezničara Vedada Muftića.

Gosti iz Sarajeva čekali su svoju priliku sve do 57. minute. Željezničar je bio u kontri, Sulejman Krpić ubacio je loptu pred gol Zrinjskog, a tamo je Dženan Haračić potpuno sam i neometan umjesto u gol loptu poslao visoko preko grede.

Do vodstva su domaći došli u 79. minuti iz prve prave prilike, a strijelac glavom s petnaestak metara bio je Nardin Mulahusejnović.

Deset minuta kasnije isti igrač je ukrao loptu duboko na protivničkoj polovici, uposlio je Marija Ćužu pred golom Željezničara, a ovaj je zakucao loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Za Željezničar je ovo bio 12 poraz u isto toliko gostujućih utakmice ove sezone.

Na samom začelju je Zvijezda sa 17 bodova, a u opasnoj su zoni Tuzla City, Željezničar i Igman sa po 23 boda.

Fudbaleri Sarajeva su u 23. kolu WWin lige Bosne i Hercegovine na Koševu pobijedili ekipu Goška sa 4:0.

Izabranici trenera Simona Rožmana prekinuli su niz loših rezultata i prvom pobjedom u proljetnom dijelu prvenstva priredili radost navijačima koji su kišnu subotnju noć odlučili provesti na tribinama stadiona “Asim Ferhatović Hase”.

Jedanaestom pobjedom u sezoni Sarajevo je preskočilo ekipu Veleža na četvrtom mjestu na tabeli.

Od početka susreta Sarajevo je imalo terensku inicijativu, ali je dobro posložena odbrana ekipe iz Gabele odolijevala svim napadima domaćih do 35. minute kada Hasić postiže vodeći pogodak. Nakon jednog auta sa desne strane lopta je došla do Hasića koji iz okreta s ivice šesnaesterca preciznim udarcem trese mrežu gostujućeg tima.

Do kraja poluvremena još jedan gol za Sarajevo, a ovaj put u strijelce se upisao Čataković koji je iskoristio ubacivanje Hasića, primio loptu na deset metara i pored uspavane odbrane Goška matirao golmana Bobića.

Veliku priliku da smanje prednost Sarajeva gosti su imali u 58. minuti, kada je Kyeremeh spasio siguran pogodak. Musulin je šutirao, a Kyremeh s gol linije glavom izbacio loptu.

Kazna je uslijedila na suprotnoj strani u 75. minuti. Kyeremeh je šutirao, golman Goška odbio loptu na koju je natrčao Beganović i poslao je u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Beganović, koji ponovo na asistenciju Kyeremeha postiže svoj drugi gol i zaključuje ovaj meč.