Lokalne TemeSportZavršena je prva trka Europa Cupa na Bjelašnici, Muzaferija osvojila 32. mjesto

Završena je prva trka Europa Cupa na Bjelašnici, Muzaferija osvojila 32. mjesto

Bosanskohercegovačka alpska skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je 32. mjesto u utrci superveleslaloma za Evropski kup, koji je održan jutros na Bjelašnici.

Elvedina je sa startnim brojem 33 utrku završila u vremenu 1:05.30, što je za dvije sekunde i 24 stotinke sporije od pobjednice utrke, Austrijanke Christine Ager.

Na pobjedničkom postolju završile su još dvije Austrijanke, Michaele Heider (+0.50) i Nadine Fest (+0.63).

Vodeća u generalnom plasmanu Europa cupa je Michaela Heider sa 417 bodova, druga je Christina Ager sa 360, dok je treće mjesto u rukama Michelle Niederwieser koja ima 290 bodova.