Lokalne TemeSportVisočani slavili na takmičenju u obaranju ruke: Ethem Mustagrudić i Mubekir Zilić...

Visočani slavili na takmičenju u obaranju ruke: Ethem Mustagrudić i Mubekir Zilić pobjednici u Širokom Brijegu

U nedjelju, 28. aprila 2019. godine, Široki Brijeg bio je domaćin nesvakidašnjeg takmičenja u obaranju ruke.

Brojni takmičari iz cijele regije stigli su u ovaj bosanskohercegovački grad kako bi okušali svoje znanje i umijeće, a Visoko su na ovom takmičenju predstavljala dvojica majstora u obaranju ruke.

Riječ je o Ethemu Mustagrudiću i Mubekiru Ziliću, mladim Visočanima koji već neko vrijeme učestvuju na sličnim takmičenjima.

Obojica su učestvovala u supermečevima od po šest rundi, te su slavili poslije snažnh takmičenja.

Tako je Ethem Mustagrudić u jakom meču savladao prvaka Hrvatske u aspolutnoj kategoriji Josipa Poleša, koji je i profesionalac u ovom sportu, te učesnik svjetskih i europskih prvenstava. Mustagrudić je u ovom meču slavio sa 2:4.

S druge strane, Mubekir Zilić je također bio veoma uspješan, te je bez izgubljene runde savladao Antonia Kolaka sa 6:0.

Čestitamo visočkim majstorima obaranja ruke na sjajnim uspjesima.

Također, kada je riječ o amaterskim borbama u Širokom Brijegu uspješan je bio i Ibrahim Kopić, koji je osvojio 2. mjesto u kategoriji preko ‘95, lijeva ruka.