SportNogometSloga slavila u Gabeli, tri gola Vidića

Sloga slavila u Gabeli, tri gola Vidića

U prvoj utakmici 20. kola nogometne Wwin lige Bosne i Hercegovine Sloga iz Doboja je u gostima pobijedila GOŠK sa 4:2.

Junak gostujuće ekipe bio je Dejan Vidić koji je upisao “hat-trick” i sa nova tri pogotka došao do brojke od 13 golova u sezoni te se prvom strijelcu Nemanji Bilbiji iz Zrinjskog približio na svega dva pogotka zaostatka.

Vidić je goste doveo do dva pogotka prednosti golovima u 9. i 38. minuti.

Do kraja poluvremena domaći su uspjeli smanjiti zaostatak, nakon što je Batarelo iskoristio lošu reakcciju golmana Trake. Ipak, u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Sloga ponovo vraća dva gola prednosti kada Kvesić pogađa za 3:1.

U drugom poluvremenu bilo je nekoliko prilika sa obje strane, a u finišu su postignuta još dva gola.

Mihaljevića je u 84. minuti uspio ponovo da smanji zaostatak domaće ekipe, ali je u 90. minuti Vidić postigao svoj treći gol i postavio konačan rezultat.

Sloga je na petom mjestu sa 31 bodom, dok je GOŠK na osmoj poziciji sa 23 boda.