Lokalne TemeSportVisočani Enes Skopljak i Haris Buljina sa Slobodom u osmini finala EHF...

Visočani Enes Skopljak i Haris Buljina sa Slobodom u osmini finala EHF Kupa

Rukometaši tuzlanske Slobode plasirali su se u osminu finala EHF cupa.

Tuzlaci su danas poraženi od turske ekipe Spor Toto TK rezultatom 27:28, ali su u prvom meču slavili sa 34:25 pred svojim navijačima, te su zasluženo prošli dalje. U prvom dijelu se na startu većinom igralo gol za gol, a osjetniju prednost domaći su napravili u 20. minuti, kada su poveli sa 10:7. Na isteku 29. minute Sportoto je poveo sa 17:11 i to je bio veliki znak za uzbunu u taboru Slobode. Do kraja poluvremena Sloboda postiže gol za 17:12 u korist domaćina na poluvremenu. Ekipa Mirka Mikića drugo poluvrijeme otvara serijom od 4:0 i smanjuje na 17:16. Do kraja meča Totospor nijednom nije uspio da se odvoji na više od dva gola razlike i Sloboda je izborila plasman u osminu finala.
Sloboda se tako pridružila Vogošći, koja je jučer izborila istu fazu takmičenja.
Dres Slobode nose dvojica Visočana Enes Skopljak i Haris Buljina. Buljina je u današnjem meču postigao jedan pogodak.

Podsjećamo, član Slobode je i Vladan Lončar, koji za ovaj klub još nije službeno debitovao zbog povrede. A član druge ekipe Slobode je još jedan Visočanin talentovani Daris Zečević.

Tako ćemo u osmini finala EHF cupa imati osam Visočana, šest u Vogošći i dvojicu u Slobodi.