SportKošarka(VIDEO) Barcelona nakon produžetka slavila u Pireju

(VIDEO) Barcelona nakon produžetka slavila u Pireju

Odigran je treći meč play-off Eurolige između Olympiakosa i Barcelona, a nakon produžetaka slavili su košarkaši katalonskog tima i tako poveli sa 2:1 u seriji.

U grčkom Pireju večeras se igrao jedan od najneizvjesnijih duela dosadašnjeg djela play-offa Eurolige. Obje ekipe su imale svoje momente, dolazile do prednosti, pa dozvoljavali da se protivnik vrati u susret. Najveću prednost na meču imao je grčki tim kada je u drugoj četvrtini imao plus osam poena razlike.

Grci su imali pobjedu u svojim rukama, ali je 13 sekundi do kraja regularnog dijela utakmice Nicolas Laprovitolla pogodio za izjednačenje (71:71).

Trener Georgios Bartzokas je zvao time-out, poslije kog je Olympiakos krenuo po pobjedu, imao je Williams-Goss lijepu poziciju za šut, ali nije pogodio, pa je meč otišao u produžetak.

U dodatnih pet minuta je domaća ekipa bolje krenula i nošena ogromnom podrškom sa tribina, uz jako teške pogođene šuteve McKissicka i Falla, je stigla na korak do pobjede.

Međutim, nije dao Satoransky, vratio je Barcu u egal, Olympiakos je promašio svoj posljednji napad, gostima su ostale tri sekunde, a Petrušev je faulirao Jabarija Pakrera na šutu za tri. Amerikanac je ubacio prva dva bacanja, treće je promašio i to je bilo to, rezultat na semaforu bio je 80:82.

U redovima Olympiakosa najefikasniji bio je Filip Petrušev sa 18 poena, a pratio ga je Moses Wright sa 16.

Kod Barcelone Jan Vesely je postigao 16 koševa, dok su Willy Hernangomez, Jabari Parker i Tomas Satoransky upisali po 13 poena.

Naredni susret ove dvije ekipe igrat će se 02. maja u istoj dvorani.