SportNogomet(VIDEO) Zrinjski napunio mrežu islandskog prvaka

(VIDEO) Zrinjski napunio mrežu islandskog prvaka

Prvak Bosne i Hercegovine u fudbalu, Zrinjski iz Mostara nastup u Evropskoj ligi započeo je sjajnim izdanjem i pobjedom nad islandskim predstavnikom Breidablikom, rezultatom 6:2.

Na taj način bh. prvak se približio plasmanu u četvrto pretkolo ovog takmičenja, te svom konačnom cilju kada je riječ o ovoj sezoni – plasmanu u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja. Podsjećamo, plasman u četvrto pretkolo Evropske lige, značio bi ujedno i minimalno nastup u grupnoj fazi UEFA Lige konferencija.

Večerašnja utakmica igrana na stadionu Pod Bijelim brijegom nije mogla bolje započeti za Zrinjski. Već u trećoj minuti mreža gostiju se zatresla, a strijelac je bio Tomislav Kiš. Asistent za pogodak bio je Mario Ćuže.

Nakon toga redale su se prilike pred golom Breidablika. Prvu je u 18. minuti propustio Ćuže, potom je Bilbija promašio iz povoljne situacije, da bi u 21. minuti Ćuže pogodio prečku. Minutu poslije Zrinjski je postigao drugi gol. Bilbija je šutirao, golman Einarsson odbranio, a na odbijenu loptu natrčao Malekinušić, pogodivši mrežu Islanđana.

Veliku grešku odbrane Breidablika u 30. minuti iskoristio je Tomislav Kiš, pogodivši za 3:0. Dvije minute poslije, zbog druge javne opomene ,kod gostiju je isključen Einarson. Kapiten Zrinjskog Nemanja Bilbija u 33. minuti postigao je pogodak za 4:0. Asistent je bio razigrani Malekinušić.

Noć za pamćenje Malekinušić je krunisao novim pogotkom u 40. minuti, za pomalo nevjerovatnih 5:0. Dominacija Zrinjskog nastavljena je i na početku drugog poluvremena. Već nakon tri minute do šestog pogotka za Zrinjski mogao je Kiš, kojem je nedostajalo sreće.

Sedam minuta poslije Ivančić se najbolje snalazi u gužvi pred golom Islanđana i postiže pogodak za 6:0. Gosti se nakon toga bude i u 64. minuti uspijevaju do pogotka. Kreirali su lijepu akciju koju je uspješno završio Ludviksson. Deset minuta kasnije Ejyolfsson poentira drugi put za Breidablik za konačnih 6:2.

Deset minuta prije kraja Čanađija je pogodio prečku, lopta se odbila do Ćužea, koji je neometan dobro šutirao, ali ni on nije imao sreće, s obzirom da je nakon blokade Muminovića lopta drugi put u toj akciji završila na prečki.