SportNogomet(VIDEO) Urugvajci svladali svjetske prvake, Messi izgubio živce

(VIDEO) Urugvajci svladali svjetske prvake, Messi izgubio živce

Urugvaj je sinoć nanio prvi poraz svjetskim prvacima Argentincima u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2026. godine, svladavši ih u Buenos Airesu pred 57.200 gledatelja sa 2-0.

Ronald Araujo zabio je prvi pogodak za Urugvajce u 41. minuti, što je bio prvi gol koji je Argentina primila nakon finala Svjetskog prvenstva u Kataru. U 87. minuti je na 2-0 povećao Darwin Nunez nakon kontre.

Utakmicu su obilježili brojni prekršaji, a posebno se izdvojio sukob Mathiasa Olivere i Rodriga De Paula. Nakon međusobnih uvreda i naguravanja, do Olivere je dotrčao Lionel Messi. Osvajač Zlatne lopte odgurnuo ga je laktom, a potom rukom nakratko primio za vrat.

Nakon općeg naguravanja situaciju je smirio sudac koji je do kraja utakmice podijelio sedam žutih kartona.

Brazil je pak doživio drugi uzastopni poraz nakon što je u Barranquilli izgubio 1-2 od Kolumbije. Iako su Brazilci poveli golom Gabriela Martinellija nakon samo tri minute igre, Luis Diaz je Kolumbiji osigurao pobjedu i tri boda pogocima u 74. i 78. minuti.

Nakon poraza Argentina je i dalje prva sa 12 bodova, a Brazil je pao na peto mjesto i ima sedam bodova. Urugvaj je ostao na drugom mjestu, ali samo dva boda bliži susjedima koje je pobijedio prvi put nakon 2013. godine. Kolumbija je nakon pet odigranih utakmica napredovala na treće mjesto i ima devet bodova.

U preostalim utakmicama Bolivija je pobijedila Peru 2-0 i tako se podigla s dna ljestvice prepustivši začelje Peruu, a susreti Venezuele i Ekvadora te Čilea i Paragvaja završili su bez golova.

U sljedećem kolu, 22. studenog na Maracani igraju Brazil i Argentina, a preostale su utakmice Paragvaj – Kolumbija, Ekvador – Čile, Urugvaj – Bolivija i Peru – Venezuela.