SportNogomet(VIDEO) Trijumf svjetskih prvaka, Brazil poražen u Montevideu

(VIDEO) Trijumf svjetskih prvaka, Brazil poražen u Montevideu

Aktualni svjetski prvaci nogometaši Argentine upisali su i četvrtu pobjedu u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026. godine koje će se održati u SAD, Kanadi i Meksiku.

Nakon slavlja protiv Ekvadora (1-0), Bolivije (3-0) i Paragvaja (1-0), “Gauči”, koje vodi Lionel Scaloni, su u Limi porazili Peru sa 2-0 pa nakon četiri kola imaju maksimalnih 12 bodova i 7-0 razliku pogodaka.

Svjetske prvake je do trijumfa predvodio dvostruki strijelac Lionel Messi (32, 42).

Messi je u 58. minuti zabio i treći gol na utakmici, ali je naknadno poništen zbog zaleđa.

– Mislim da je ova momčad impresivna, nastavlja rasti. Imamo sjajne igrače, imamo vrlo izražen stil igre koji nas identificira. Nadajmo se da ćemo nastaviti tim putem, kazao je argentinski kapetan.

U završnici utakmice, nekoliko navijača je istovremeno ušlo na teren kako bi pokušali doći do argentinske zvijezde. Samo je jedan to uspio “driblingom” zaštitara.

Za razliku od “Gauča”, njihov najveći suparnik Brazil je ponovo bio blijed. Urugvaj je na prepunom Centenerio stadionu u Montevideu pobijedio Brazil sa 2-0 upisavši prvu pobjedu u međusobnim susretima nakon 22 godine.

Junak utakmice bio je napadač Liverpoola Darwin Nunez upisavši pogodak i asistenciju.

Posljednju pobjedu “La Celeste” je protiv “Selecaoa” ostvarila 2001. godine (1-0), a idućih 13 susreta Brazil nije izgubio.

Prvih pola sata susreta odvijalo se daleko od golova, bez pravih udaraca prema vratima i prilika.

Domaćin je tada praktički iz prve prave prilike poveo u 42. minuti.

Maximiliano Araujo je prošao po lijevoj strani, uputio loptu u kazneni prostora, a Darwin Nunez glavom pogodio za 1-0. Gol se provjeravao zbog mogućeg zaleđa, no sudac Alexis Herrera je ipak pokazao na centar.

Novi problemi za Brazil stigli su svega nekoliko trenutaka nakon što su krenuli s centra.

Nakon duela s Nicolasom de la Cruzom, ozlijedio se Neymar.

Brazilski majstor koji je ovoga ljeta preselio u saudijski Al Hilal, ozlijedio je koljeno i na nosilima i u suzama je iznesen s terena.

U nastavku susreta Brazil je pritiskao i napadao, ali bez konkretne završnice.

“Točku na i” sjajne predstave domaćin je stavio u 77. minuti kada je Nunez asistirao, a De la Cruz pogodio za 2-0.

Brazil je na koncu završio susret bez upućenog udarca u okvir gola.

U susretu između Ekvadora i Kolumbije nije bilo golova, a najveću priliku imali su gosti u 61. minuti kada Luis Diaz nije iskoristio jedanaesterac.

Venezuela je nastavila s dobrim igrama porazivši Čile sa 3-0.