SportNogomet(VIDEO) Trećeligaš golom u 96. minuti izbacio Bayern!

(VIDEO) Trećeligaš golom u 96. minuti izbacio Bayern!

Bayern München doživio je noćnu moru u srijedu u Saarbrückenu, eliminiran je iz Njemačkog kupa u osmini finala od strane trećeligaša, a uz to se tri dana prije Klassikera u Dortmundu ozlijedio branič Matthijs de Ligt.

Dugo neizvjestan dvoboj, zbog stanja terena nakon obilnih kiša proteklih dana u Saarlandu na jugozapadu Njemačke, okončan je pobjedom trećeligaša od 2-1.

Thomas Müller je dao gol za Bayern u 16. minuti lijepim udarcem s ruba šesnaesterca, a Saarbrücken se vratio neposredno prije odlaska na odmor pogotkom Patricka Sontheimera. To je posebno zagrijalo 16.003 gledatelja na stadionu Ludwigsparkstadion u Saarbrückenu, koji su se prisjetili pobjede 6-1, koliko je njihova momčad nanijela Bayernu u Bundesligi u sezoni 1976./1977.

U drugom poluvremenu Bayern je opsjedao protivnički gol, ali je vratar Tim Schreiber briljirao. U jedinoj opasnijoj akciji Saarbrückena u drugom poluvremenu Marcel Gaus postigao je pobjednički pogodak u šestoj minuti sudačke nadoknade!

Suočavajući se s momčadi niže od druge lige, Bayern je dobio posljednjih 27 kup dvoboja, a posljednji poraz datira iz 1. studenog 2000. godine u Magdeburgu (5-3 poraz na jedanaesterce).

Bayernu je ovo treće prerane ispadanje u zadnje četiri sezone, u fazi osmine finala Kupa.

U siječnju 2021. izbacio ga je Kiel (tada drugoligaš), na jedanaesterce, da bi u studenom 2021. doživio najteži poraz u povijesti u Kupu na travnjaku Mönchengladbacha (5-0).Prošle godine izgubio je u četvrtfinalu kod kuće od Fribourga. Dvadeseta i posljednja pobjeda Bavaraca u Kupu, što je rekord, datira iz lipnja 2020., a navijači Bayerna morat će pričekati barem do proljeća 2025. za trijumf na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

U subotu je Klassiker njemačkog nogometa u Dortmundu na travnjaku Westfalenstadiona, a Bayern neće moći računati na Joshuu Kimmicha, suspendiranog dvije utakmice nakon crvenog kartona u Bundesligi u subotu protiv Darmstadta (8-0).

Prošla je dalje i Hertha koja je u Berlinu svladala Mainz 3-0, dok je Eintracht slavio protiv Victorije u Kölnu 2-0.U drugoligaškom obračunu Nuernberg je nakon produžetka izbacio Hansu s 3-2.