SportNogomet(VIDEO) Treće kolo kvalifikacija za Ligu prvaka: Dinamo Zagreb poražen od AEK-a

(VIDEO) Treće kolo kvalifikacija za Ligu prvaka: Dinamo Zagreb poražen od AEK-a

Fudbaleri Dinamo Zagreba u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za UEFA Ligu prvaka na Maksimiru u Zagrebu poraženi su od grčkog AEK-a rezultatom 1:2.

Meč je trebao da se igra prošle sedmice, ali zbog ubistva navijača AEK-a Michalisa Katsourisa UEFA je odlučila da odgodi susret u Grčkoj.

Dinamo je na Maksimiru poveo u 39. minuti golom Marka Bulata. Grčki tim je uspio izjednačiti u 59. pogotkom Stevena Zubera.

Konstantinos Galanopoulos je u prvoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena postigao gol za AEK što je bilo dovoljno za pobjedu grčkog tima od 2:1.

UEFA je zabranila dolazak gostujućih navijača na Maksimir. Revanš je zakazan za 19. august u Atini, bez prisustva gostujućih navijača.