SportNogomet(VIDEO) Tottenham bolji od Evertona, Luton iznenadio Newcastle

(VIDEO) Tottenham bolji od Evertona, Luton iznenadio Newcastle

U susretu 18. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je pobijedio Everton s 2-1 upisavši treću uzastopnu pobjedu.

Londonski sastav je poveo već u 9. minuti golom Richarlisona, a devet minuta poslije Son Heung-Min je zabio za 2-0. Everton je smanjio u 82. minuti preko Andrea Gomesa, a u sudačkoj nadoknadi je mogao i do boda. Međutim, Arnaut Danjuma je promašio veliku šansu.

Luton Town je iznenadio Newcastle United slavivši s 1-0 golom Androsa Townsenda. Bila je to tek treća pobjeda sezone za Luton koji se i dalje nalazi u zoni ispadanja.

Važne bodove u borbi za premierligaški spas osvojio je Burnley porazivši na gostovanju Fulham s 2-0. Strijelci za Burnley koji je sada začelje ljestvice prepustio Sheffield Unitedu, bili su Wilson Odobert (47) i Sander Berge (66).

Nottingham Forest i Bournemouth su odigrali sjajnu utakmicu, na koncu su gosti slavili s 3-2, a svih pet golova je palo u nastavku. Junak susreta bio je Dominic Solanke koji je zabio sva tri gola za Bournemouth.

U prvom poluvremenu Nottingham Forest je ostao s igračem manje nakon što je isključen Willy-Arnaud Boly. No, Nottingham je s igračem manje poveo u 47. minuti preko Anthonyja Elange. Solanke je okrenuo rezultat s dva gola (51, 58), no u 74. minuti je izjednačio Christopher Wood. Kada se već činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, Solanke je u četvrtoj minuti nadoknade pogodio za pobjedu gostiju.

U prvom subotnjem susretu 18. kola West Ham United je pobijedio Manchester United s 2-0 produbivši krizu Crvenih vragova.

Na vrhu je Arsenal s 40 bodova koliko ima i Aston Villa na drugoj poziciji, dok je treći Liverpool s 39 bodova. U derbiju ovoga kola Liverpool i Arsenal su odigrali 1:1.