SportDržavni Tim(VIDEO) Težak poraz reprezentacije BiH

(VIDEO) Težak poraz reprezentacije BiH

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u drugom meču Grupe E Evropskog prvenstva doživjela je težak poraz od selekcije Nizozemske – 36:20.

Bosna i Hercegovina je i na ovom meču imala ogromnu podršku nekoliko hiljada navijača na tribinama u njemačkom Mannheimu.

Nizozemci su odlično ušli u meč pa su već nakon deset minuta vodili sa 6:2. Nastavili su sjajnim tempom te povećali prednost na 12:3. Bh. rukometaši nikako nisu uspijevali da pruže bilo kakav otpor Nizozemskoj, koja je igrala fenomenalno i već na kraju prvog poluvremena vodila sa visokih 17:7.

Rukometaši Nizozemske su i u drugom poluvremenu bili nadmoćni te su na kraju slavili sa uvjerljivih 36:20.

Najefikasniji u nizozemskom sastavu bio je Rutger Ten Velde sa devet golova, a u selekciji BiH Marko Davidović, Nedim Hadžić i Marko Panić sa po tri pogotka.

Ovim porazom bh. selekcija je ostala bez ikakvih šansi za plasman dalje nakon što je u uvodna dva meča, protiv Švedske i Nizozemske, doživjela dva poraza.

U prvom kolu selekcija BiH poražena je od Švedske 29:20, dok su Nizozemci sa 34:29 savladali Gruziju.

U posljednjem kolu igramo sa Gruzijom, dok će selekcija Nizozemske u borbi za prvo mjesto igrati sa Švedskom.