SportNogomet(VIDEO) Slavlje Juvea nad Milanom u SAD-u, pogodak Benzeme

(VIDEO) Slavlje Juvea nad Milanom u SAD-u, pogodak Benzeme

U prijateljskoj utakmici igranoj u američkom Carsonu Juventus je boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedio Milan sa 4-3.

Dva talijanska velikana odigrala su zanimljivu utakmicu u Dignity Health Sports Parku, domu Los Angeles Galaxyja, koja je završila 2-2, nakon čega je pobjednik odlučen izvođenjem jedanaesteraca.

“Rossoneri” su poveli u 23. minuti golom njemačkog braniča Malicka Thiawa nakon ubačaja Thea Hernandeza.

Juve je dobro reagirao i izjednačio je deset minuta kasnije golom Brazilca Danila.

Milan je ponovno došao u vodstvo u 39. minuti kada je Thiaw nakon ubačaja iz kornera glavom spustio do Oliviera Girouda, a 36-godišnji francuski napadač lijepo pogodio iz voleja.

U 48. minuti je Daniele Rugani izjednačio na 2-2.

Zadnjih pola sata treneri su napravili niz zamjena, pa se ritam izgubio.

Utakmica, koja je dio ljetne turneje ‘Soccer Champions Tour’, odlučena je nakon izvođenja jedanaesteraca, a torinska “Stara dama” je nakon šest serija slavila sa 4-2.

Juventusov pričuvni vratar Carlo Pinsoglio je zaustavio udarce Pobege i Bartesaghija, dok je Romero promašio gol.

S druge strane Milanov vratar Sportiello je obranio udarce Iling Junioru i Kostića, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Rade Krunić je igrao do 58. minute. Hrvatski nogometaš Ante Rebić nije otputovao s Milanom na američku turneju i sve je bliže izlaznim vratima San Sira.

Oba kluba završit će svoju američku turneju utakmicama protiv najboljih španjolskih momčadi.

Milan se susreće s Barcelonom u Las Vegasu u utorak, a Juve s Real Madridom u Orlandu u srijedu.

Dodajmo i kako je francuski napadač Karim Benzema debitirao za saudijski Al Ittihad upisavši pogodak i asistenciju u 2-1 pobjedi protiv Esparance Tunis u 1. kolu skupine C Arapskog klupskog kupa prvaka.

Tunižani su poveli u 26. minuti golom Oussama Bouguerre, izjednačio je Abdzerak Hamdallah u 35. minuti na asistenciju bivšeg napadača Real Madrida, a potom je Benzema u 55. minuti zabio za pobjedu.

Francuski napadač je nedavno potpisao trogodišnji ugovor za Al Ittihad vrijedan, nagađ se 100 milijun dolara po sezoni.

Na 30. izdanju Arapskog klupskog kupa prvaka sudjeluje 16 klubova koji se bore za nagradni fond od 10 milijuna dolara.