SportSkijanje(VIDEO) Shiffrin pobijedila, sjajan dan za hrvatsko skijanje u Leviju

(VIDEO) Shiffrin pobijedila, sjajan dan za hrvatsko skijanje u Leviju

Američka skijašica Mikaela Shiffrin ostvarila je drugu pobjedu u dva dana u slalomu u Leviju, a za izvrstan dan za hrvatsko skijanje pobrinule su se Leona Popović i Zrinka Ljutić osvojivši šesto i sedmo mjesto!

Shiffrin je slavila s 28 stotinki prednosti pred Švicarkom Wendy Holdener, a treće mjesto pripalo je Slovakinji Petri Vlhovoj koja je zaostala 68 stotinki.

Leona Popović je nakon desetog mjesta iz prve vožnje stigla do šeste pozicije zaostavši za pobjednicom 1.62 sekundi, a sedma je bila Ljutić sa zaostatkom od 1.79 sekundi, koja je time zadržala poziciju iz prvog ‘laufa’.

Subotnji i nedjeljni slalom u Leviju bile su prve utrke nove sezone u Svjetskom kupu skijašica.

S dvije pobjede u ukupnom poretku i poretku slaloma prva je Mikaela Shiffrin s 200 bodova, Wendy Holdener na drugom mjestu ima 125 bodova, a treća je Petra Vlhova sa 120 bodova.

Leona Popović nakon današnjeg šestog mjesta i jučerašnjeg desetog, sedma je u ukupnom redoslijedu sa 66 bodova. Zrinka Ljutić, koja jučer nije uspjela završiti drugu vožnju, na 13. je poziciji s 36 bodova.