SportSkijanje(VIDEO) Senzacionala pobjeda St-Germain

(VIDEO) Senzacionala pobjeda St-Germain

Puno se očekivalo od nastupa Zrinke Ljutić i Leone Popović u slalomu na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, no djevojke nažalost, kao i njihovi timovi, ne mogu biti zadovoljni prikazanim. Ljutić nije završila drugu vožnju, a Popović je na kraju završila 17. Svjetska prvakinja je, iznenađujuće, Kanađanka Laurence St-Germain. Imala ie imala startni broj 18., a na kraju je zlatna. Amerikanka Mikela Shiffrin osvojila je srebro, a Njemica Lena Duerr je brončana.

Kanađanka je bila iznenađenje i prve vožnje u kojoj je sa startnim brojem 18 došla do trećeg mjesta zaostavši za vodećom Mikaelom Shiffrin za 61 stotinku.

St-Germain je odlično skijala i u drugoj vožnji u kojoj joj je šesti rezultat donio naslov svjetske prvakinje u nevjerojatnom raspletu.

Naime, drugoplasirana Švicarka Wendy Holdener je bila na putu prema preuzimanju vodstva, ali je nakon drugog prolaznog vremena pregazila vrata i ostala bez plasmana.

Četverostruka svjetska prvakinja u slalomu Mikaela Shiffrin je ušla u drugu vožnju s velikom prednošću, ali ju je do trećeg prolaza izgubila i s tek 29. vremenom druge vožnje na kraju osvojila drugo mjesto sa 57 stotinki zaostatka za pobjednicom.

Brončano odličje, njeno prvo pojedinačno na velikim natjecanjima, osvojila je 31-godišnja Njemica Lena Duerr koja je za Kanađankom zaostala za 69 stotinki.

Do današnje utrke u Meribelu Laurence St-Germain nijednom nije bila na pobjedničkom postolju, a najbolji rezultat u utrkama Svjetskog kupa bilo je peto mjesto koje je osvojila na paralelnom slalomu, dok je u klasičnom slalomu bila šesta prije nešto više od dvije godine u Leviju.

Loš dan za Popović i Ljutić

Nažalost, rasplet druge vožnje nije bio povoljan za hrvatske skijašice.

Leona Popović je nakon 12. mjesta u prvoj vožnji u drugom nastupu imala 21. rezultat, što joj je ukupno donijelo 17. mjesto, što je njen najbolji rezultat na svjetskim prvenstvima, ali je prema formi iz ove sezone i sama zasigurno očekivala mnogo više.

Zrinki Ljutić je sedmo mjesto iz prve vožnje otvarala mogućnost borbe za odličja, ali 19-godišnja Zagrepčanka nije dobro ušla u drugi nastup, u kojem nije uspjela doći ni do prvog prolaznog vremena te je tako ostala bez plasmana u svom debitantskom slalomskom nastupu na svjetskim prvenstvima.

Svjetsko prvenstvo završava nedjeljnim slalom za skijaše na kojem će nastupiti i bh. skijaš Emir Lokmić sa startnim brojem 61.

Start prve vožnje je u 10 sati, a druge u 13.30 sati.