SportNogomet(VIDEO) Senzacija u Ligi prvaka

(VIDEO) Senzacija u Ligi prvaka

Odigrane su preostale utakmice 1. pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka. Kazahstanska Astana izborila je ogled s Dinamom, a dogodilo se i senzacionalno iznenađenje u Budimpešti.

Prvak Farskih otoka, Klaksvik, usred Budimpešte pobijedio je Ferencvaroš s čak 3-0, golovima Frederiksberga (8pen,32) i Kassija (45+1).

U prvoj utakmici nije bilo golova, a u uzvratu je klub iz Farskih otoka u prvom poluvremenu zabio tri gola i napravio najveći klupski uspjeh te male otočne zemlje.

Amer Gojak je igrao prvo poluvrijeme, dok je Eldar Ćivić izašao u 72. minuti. Muhamed Bešić je i dalje ozlijeđen.

Dalje je prošla i ljubljanska Olimpija koja je s 2-1 slavila kod latvijske Valmiere i tako potvrdila pobjedu od 2-1 sa svog stadiona Stožice.

Azerbajžanski Qarabaq je kod kuće s 4-0 slavio protiv Lincolna iz Gibraltara nakon 0-0 iz prve utakmice.