SportSkijanje(VIDEO) Sedmo svjetsko zlato za Shiffrin

(VIDEO) Sedmo svjetsko zlato za Shiffrin

Amerikanka Mikaela Shiffrin osvojila je naslov svjetske prvakinje u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju. Jedina hrvatska predstavnica Zrinka Ljutić na svom prvom SP-u zauzela je 17. mjesto.

Shiffrin je bila najbrža nakon prve vožnje, a prvo mjesto je zadržala i u nastavku utrke čime je osvojila sedmu zlatnu medalju na svjetskim prvenstvima u karijeri. Dosad je imala četiri zlata u slalomu te po jedno u superveleslalomu i kombinaciji, a sada je svemu dodala i premijernu zlatnu medalju u veleslalomu.

Prije dvije godine na SP-u u Cortini u veleslalomu je izgubila zlato za dvije stotinke od Švicarke Lare Gut-Behrami te je ukupno imala dva srebra i jednu broncu na svjetskim prvenstvima u veleslalomu.

Srebrnu medalju osvojila je Talijanka Federica Brignone koja je zaostala 12 stotinki za Shiffrin, dok se broncom okitila Norvežanka Ragnhild Mowinckel koja je imala 22 stotinke sporije vrijeme od zlatne Amerikanke. Četvrta je bila Švicarka Behrami, zlatna u ovoj disciplini prije dvije godine na prvenstvu u Cortini d'Ampezzo.

Tragičarka utrke u četvrtak bila je domaća skijašica, 33-godišnja Tessa Worley koja je nakon prve vožnje bila druga te je imala lijepu priliku za novu veliku medalju. No, u drugom dijelu druge vožnje je pala. Worley je ranije u karijeri dva puta bila svjetska prvakinja u ovoj disciplini.

Jedina hrvatska predstavnica u veleslalomu Zrinka Ljutić na kraju je zauzela 17. mjesto, nakon što je u prvoj vožnji bila na 24. poziciji. No, za Ljutić je ova utrka ionako bila priprema za subotu i slalomski nastup gdje ona i Leona Popović, iz sjene, konkuriraju čak i za postolje.

Danas je na rasporedu veleslalom skijaša, a najjači hrvatski adut je Filip Zubčić.